کتاب نسل اژدها

اثر پرل باک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: احمد قاضی-داستان جنگی

یکی از رمان های سیاسی بیشتر از قلم پرل بوک، دانه اژدها به فاجعه حمله ژاپنی و اشغال سرزمین اصلی چین در طول جنگ جهانی دوم منجر می شود. باک داستان خود را در اطراف خانواده فانتزی لنگ تانک متمرکز می کند، باک از ویرانی قحطی که جنگ را به این افراد بیگناه ملایم تحمیل می کند، باز می کند. لینگ تان و خانواده اش کشاورزان ساده ای بودند که در انزوای صلح آمیز زندگی می کردند. فن آوری غربی، و همچنین ماشین آلات جنگ، در این مناطق دور افتاده چین شناخته شده نیست. و حتی اگر سواد در میان نسل جوان افزایش یابد، گزارش های هشدار دهنده تجاوز خارجی به شدت نادیده گرفته می شود. برای دهقانان، گذار از یک حاکم سیاسی به سوی دیگر، عملا بی معنی بود؛ زندگی در اطراف مزارع و روستاهای آنها چرخید. وطن پرستی مفهوم دوست داشتن و دفاع از یک کشور نبود؛ زمین آنها کشورشان بود. اما همانطور که تهاجم به داخل کشور حرکت می کند و جاده ها با بازماندگان فرار می کنند غرب، لنگ تان و همسایگانش مجبورند با واقعیت های سخت جنگ روبرو شوند. "روزها گذشت و با حاکمان فرق می کرد مردم خود را قوی تر می دانستند که می دانستند که آنها و آنها تنها مانده اند تا علیه دشمن ایستادگی کنند و هرکدام از خودشان اکنون آنچه اتفاق می افتد بستگی دارد. برای حاکمان در هر نقطه همیشه اولین کسانی هستند که پرواز می کنند و مردم باید پشت سر بگذارند تا ثابت بمانند.


خرید کتاب نسل اژدها
جستجوی کتاب نسل اژدها در گودریدز

معرفی کتاب نسل اژدها از نگاه کاربران
در حالی که این هرگز مورد علاقه من تمام وقت نیست، به ویژه در مقایسه با Bucks The Good Earth، این یک کتاب ارزشمند بود. من پایان آن را دوست نداشتم، همانطور که تقریبا غیرقابل پیش بینی بود و به نظر می رسید که با بسیاری از جنبه های رمان در جای خود قرار گرفته است، چیزی که هنوز در جبهه های خاص مورد نیاز است. با این حال، چیزهایی که من در مورد این کتاب دوست داشتم وجود دارد. من عاشق سبک مروارید بانوی نوشتن هستم، و این کتاب مطمئنا با کار معمول او هماهنگ بود. او دارای یک صدای ساده، داستان افسانه ای است که مستقیم و مستقیم است اما در عین حال لایه های زیادی دارد. یک پیچیدگی پنهانی وجود دارد که من کاملا لذت بردم. این رمان یک زندگی خانوادگی ساده را در سرتاسر جنگ در میهن خود نشان می دهد. خانواده که برای رمان مهم است، خواننده را دلگرم کننده، جالب و جذاب برای مراقبت از آنها می کند و از این شخصیت ها بسیار لذت بردم. من همچنین دوست داشتم راهی برای نگاه کردن به این خانواده باشم؛ من دوست داشتم که چگونه این یک خانواده، دیدگاه های بسیاری از مردم را در زمان جنگ به تصویر کشیده، و اینکه چگونه این خانواده به نوعی به نوعی به نوعی دیگر است. نویسنده روش شگفت انگیزی از بیان برخی از حقایق کلی عمومی در مورد جنس، خانواده، دولت، رهبری، قدرت و زندگی به طور کلی است. من می خواهم بگویم چقدر از روش نویسندگان برخورد با جنگ قدردانی کردم. در حالی که او کلمات نداشت، او دلسوز نبود. جنایات جنگ، زشتی و وحشت همه وجود دارد. آن چیزهایی که اتفاق افتاد، بخصوص اینکه چه اتفاقی در چین در جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد، به طریقی قابل فهم، قابل هضم شدن و هرگز قند کشیده شده است. او به ما نشان می دهد که رنج های بی رحمانه مردم چین تحمل کرده اند و چطور برخی از آنها توانستند زنده بمانند. همچنین به شیوه ای توضیح می دهد که چگونه پایه و اساس برای رهبری خاص کمونیستی برداشته می شود. من تعدادی از کتاب های مربوط به این جنگ را خوانده ام و می توانم بگویم که این تا حدودی به گور و خشونت می رسد. باک یک راه بیان کردن چیزهایی دارد که روشن می کند که چه اتفاقی می افتد، مزاحم است، اما تا این حد به کابوس خواننده نمی رسد. اما موضوع باعث شد که من بخواهم بیش از چند صفحه در یک زمان در بعضی از قسمت ها بخوانم (وضعیتی که کار خودم کم شد و در طول این خواندن و در اثر بیماری ها تشدید شد، بنابراین این یک زمان بسیار طول کشید) . من متوجه شدم که دیگر خوانندگان Goodreads خطاب بودن نویسنده را به وحشت جنگ می دانند تا آنها بتوانند تحمل کنند. ظلم و ستم سربازان ژاپنی در این جنگ فراتر از حد فراتر بود .... هر گونه کتابی که در مورد این جنگ و با آنچه که به مردم چینی اتفاق افتاد، بی عدالتی را با هر چیزی که کمتر از آن چیزی است که مروارید باک توضیح می دهد، انجام می دهد. در این کتاب.اگرچه من این کتاب را دوست نداشتم به این معنی که آن مورد علاقه است - من نمی توانم بگویم من عاشق، دوست داشتم، دوست داستان داستان و یا نمی توانم کتاب را قرار داده است، و من نمی توانم بگویم این حتی یکی از به نظر من، باکس بهترین است - من فکر می کنم هر کسی که تمایل به درک این بخش از تاریخ جهان را داشته باشد، این را بخوانید ارزشمند است. این نیز یک رمان جالب در مورد خانواده و روابط است. همچنین توصیه می کنم تجاوز نانکینگ به عنوان یک کتاب همراه، قبل و بعد از خواندن، اما احتمالا در همان زمان یا به عقب، به عنوان این ناقص است، و بسیار قدرتمند و صریح است.

مشاهده لینک اصلی
پس از خواندن و دوست داشتن زمین خیر، از آنجا که اژدها را در محل کار محلی من پیدا کردم، هیجان زده شدم. به نظر می رسید موضوع مشابهی با TGE داشته باشد اما قبل از آن از آن خبر نداشتم و فکر می کردم شاید این یک رمان کوچک بود و نه آن چیزی که بیشتر از چلپ چلوپ بود. سپس دیدم که وقتی نوشته شد جایزه نوبل برای ادبیات را کسب کرده است. بنابراین، من خواندن و پیدا کردم که درست مانند زمین خوب من عجیب و غریب در چه نویسنده و داستان شگفت انگیز شگفت انگیز مروارید S. Buck است. این داستان در اطراف یک خانواده کوچک کشاورزی در چین متمرکز است که تا زمانی که تهاجم ژاپنی قبل از جنگ جهانی دوم زندگی بسیار شاد و محسوس داشته باشد. علاوه بر اینکه یک تاریخ تاریخی بزرگتر (حتی در مورد این تهاجم که اغلب به عنوان جنگ مقاومت در چین نامیده می شود را نمی دانستم) این یک داستان بزرگ با طنز وحشت و ناراحتی بود. من بعضی از رمان های بانکی مروارید را خوانده ام و اکنون می خواهم در مورد او بخوانم چون او به نظر می رسد مانند یک زن جالب است، اما آمریکایی است، اما در فرهنگ و تاریخ چینی نیز چنین تثبیت شده است. این یکی دیگر از کتاب های مورد علاقه من است، و من متاسفم که آن را به زودی به پایان رسید، می توانست دو بار بیشتر بوده است.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب حماسه خانوادگی است که نشان دهنده تغییر کامل زندگی خانوادگی ناشی از جنگ جهانی دوم است. آنها از زندگی کشاورزی صلح آمیز رنج می برند، جایی که دنیای بیرون برای آنها معنی ندارد برای آگاهی از ملت های دیگر و قدرت آنها در برابر آنها. آنها همچنین باید از جنگجو برای مبارزه با جنگ بیرون بیایند، حتی اگر آنها در ارتش نیستند. هر شخص این تغییرات را به صورت متفاوت انجام می دهد، همانطور که آنها می توانند با هم برخورد کنند. در روستای چین، این وقایع همزمان با توسعه سوادآموزی و شروع تغییر در نقش زنان در جامعه صورت می گیرد. جنگ بر روی سرعت بخشیدن به این تحولات تأثیر می گذارد؛ چرا که اخبار از مکان های دور ارزشمند است و زنان به اندازه بیش از فرزندان عزیز و مسئولان خانه کار ضروری هستند. من دوست داشتم که اژدها دانه ای این تغییرات را زنده کند. بسیاری از فیلم های مستند و خاطرات درباره جنگ جهانی دوم در اروپا وجود دارد، اما من از بسیاری دیدگاه های آسیایی ها ندیده ام. جان راب یک استثنا واقعا جالب بود (خوب، در مورد قتل عام نانجینگ در سال 1937، واقعا جنگ جهانی دوم ... اما وضعیت مشابهی بود) همانطور که این کتاب است. من این کتاب را به زبان فنلاندی خواند، ولی نمیتوانم فنلاند را پیدا کنم ویرایش در Goodreads.

مشاهده لینک اصلی
من یک مروارید S. Buck طرفدار از راه بازگشت، این کتاب خاص جالب بود اما یکی از مورد علاقه من از آن، که مادر و امپریال زن مورد علاقه من است. من نویسنده نویسندگان را دوست دارم که داستان را می گویند و شما را به زندگی شخصیت های خود می کشاند.

مشاهده لینک اصلی
یکی دیگر از کتاب های بزرگ توسط مروارید S. Buck! دوست دارم نوشتنش

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نسل اژدها


 کتاب انتخاب سوفی
 کتاب سو استپول
 کتاب آمریکائی آرام
 کتاب معرکه
 کتاب تفنگت را زمین بگذار
 کتاب بی همان