کتاب موش و گربه

اثر گونتر گراس از انتشارات فرزان روز - مترجم: کامران فانی-داستان جنگی

در رمان نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد برجستگی گواترمانند گلوی مالکه برای صاحبش معضل روحی عمیقی ایجاد و او را منزوی کرده است. شرکت در شنای همکلاسی‌ها و در دریا اولین تلاش مالکه برای خروج از انزواست. مالکه‌ای که حتی دوچرخه‌سواری بلد نبود و کسی تحویلش نمی‌گرفت، ‌ناگهان در غواصی چنان مهارتی از خویش نشان می‌دهد که خواه‌ناخواه نقش رهبر را در جمع دوستان به عهده می‌گیرد. مالکه همیشه نیاز به چیزی یگانه و بی‌مانند دارد که کس نتواند نگاهش را از او برگیرد و به گلویش بیفتد. در تابستانی که از راه می‌رسد دیگر علاقه‌ای به شنا و غواصی از خودش نشان نمی‌دهد. تنها چیزی که او را سر ذوق می­آورد مخفیگاهی اختصاصی در گوشه کناره­های یک کشتی غرق‌شده در اعماق دریاست، ‌امتیازی کاملاً منحصر به فرد که به شکلی استثنایی می‌تواند مالکه را ارضا کند. او فقط چیزی را می‌پسندد که یگانه باشد. مخفیگاه را می­آراید، چنان که به افسانه می‌ماند. تحسین حلقه دوستان از حد می‌گذرد. مالکه غیر ممکن‌ها را ممکن می‌کند. اکنون احساس دوستان نسبت به او عجیب است، از تحسین و ستایش تا بارقه‌هایی از تحقیر. مالکه به خدمت سربازی فرا خوانده می‌شوند. به جبهه‌های جنگ فرستاده می‌شود و به سرعت از یک سرباز ساده به یک پدیده تبدیل می‌شود. یک قهرمان جنگ. به او مدال می‌دهند و قرار می‌شود مالکه هم مثل قهرمان‌های پیشین در سالن اجتماعات مدرسه قدیمی‌اش سخنرانی کند. ناگهان مالکه همه چیز را رها می‌کند و فراری محسوب می‌شود، مجبور می‌شود از ترس دژبان‌های فاشیست خود را پنهان کند. موش بی‌قرار لحظه‌ای از تکاپو باز نمی‌ایستد و پایانی حیرت‌انگیز را برای رمان رقم می‌زند. مالکه تصمیم می‌گیرد به نهانگاه دورن نوجوانی‌اش در اعماق دریای بالتیک برود، اتاقکی در قسمت مغروق کشتی که هنوز اندک هوایی برای تنفس دارد


خرید کتاب موش و گربه
جستجوی کتاب موش و گربه در گودریدز

معرفی کتاب موش و گربه از نگاه کاربران
من می دانم، من می دانم، قبل از این باید به عنوان خوانده شده \"درام قلع\" به عنوان اولین از سه گانه، و این دومین کتاب است. اما، گدایان کتابخانۀ خیریه نمی توانند انتخاب شوند. پیلنز داستان داستان رابطه ی نوجوانی خود با مهلکه، دانش آموزی را که در سراسر روایت باقی می ماند، روایت می کند. جواهری، مهلکه را به عنوان یک شخصیت که همیشه به نظر می رسد در خارج از محدوده زندگی می کند، جامعه و قوانین آن. در ابتدا، شما احساس می کنید او خوشحال است. در پایان شما هنوز مطمئن نیستید. به صراحت، در برابر فضای نازی لهستان اشغال شده، این یک بیانیه است، و هر دو Pilenz و Mahlke انواع است که گراس برای نشان دادن تضاد اجتماعی در روز استفاده می شود. مهم این است که در انجام این کار، زندگینامه Mahlkeâ € ™ ثانیه از نقطه نظر خود را هرگز، اما فقط آن را از پیلنز مطابق است. بسیاری از مراکز جدید در حدود یک نیمه معدن لهستانی معلق لهستانی در sandbank در ساحل WW2 مراجعه کنید GdaÅ \"sk که پیلنز و همکلاسی های او به طور منظم بازدید. Mahlke اولین بار شهرت خود را به عنوان برش بیش از بقیه توسط غواصی طولانی تر از هر کس دیگری می تواند برای بازیابی اقلام از کشتی غرق شده. در حالی که Mahlke کنترل کامل محیط خود را دارد، آخرین بازدید او شما را در برخی از شک می کند. صلیب آهن دارای دو نقطه اصلی در رمان است که با Mahlkeâ € ™ ثانیه امتناع از قدرت به احترام او احترام نیست، اول به عنوان یک دانش آموز و سپس به عنوان یک افسر مخزن. در حالیکه همپوشانی بین دو قسمت وجود دارد، دومین، که نزدیکترین رمان را تشکیل می دهد، بیشتر از تصاویر باقی مانده است. رمان یک پیچیده است، هم از نظر جنبه های نمادین و هم روایت آن. آن را آسان نیست به دنبال، با chronology همیشه در جهت شما انتظار نیست. و چون شما هرگز احساس نمیکنید که می توانید پیلنز را به عنوان یک راوی تان اعتماد کنید، هیچگاه مطمئن نیستید که از Mahlke چه می خواهید. پایان دادن به شما آویزان می شود. همه چیز بسیار ناراحت کننده است و مطمئن هستم که هدف گربه است. من کاملا مطمئن نیستم که من درک می کنم که گراس در این رمان انجام می دهد، اما قطعا متوجه برخی از آن شده ام از نیروی فوق العاده آن. در حال حاضر در حال جستجو برای Drum Tin هستم، به خصوص برای راه رفتن به مسیر گربه به گربه و موش گرفت.

مشاهده لینک اصلی
چرا من برای مدت طولانی از گرافتی گریختم؟ من نگران خواندن قلع درام بودم و آن را برای سالها قرار دادم، اما من این داستان را درباره سنین نوجوانی در بندر آزاد دانزیک دوست داشتم. چمن بت پرستی یک متفکر مدرسه نسبتا قدیمی و غیرقابل پیش بینی را از طریق راوی، که از شخص دوم به دوست خود می آید، یک دقیقه، و سپس بحث در مورد آنچه که او در شخص ثالث در دیگری به یاد می آورد. اگر چه هنوز میخواهم درام قلع بخوانم، متوجه شدم که در این کتاب برخی از اشارههای مبهم به آن وجود دارد. اگرچه دخترم را تشویق کردم که همه پسران را تشویق کنند که کمی از نظر دور کمر به رقابت بپردازند (آیا در سال 1940 چنین کمبودی از خودکشی وجود دارد؟) در نهایت نگرانی و شور و شوق پسران جوان بسیار خوب است. گرچه تحولات در شهر به وضوح ذکر شده است (رؤسای برادر بزرگتر کشته شده اند، تقریبا هر کس در نهایت نقش رزمندگان دارد) نمی توان متوجه شد که آلمان نازی ها در طول این مدت این شهر را اخراج کرده و یا قتل جمعیت یهودیان کرده است داستان اتفاق می افتد کتابهای 1001 می گوید که لحن اعتراضی راوی به طور نامناسبی آشکار شده و با تلاش های پس از جنگ به @ اعتراف @ گذشته نازی ها و در نتیجه دریافت absolution @ می پردازد. این به خصوص طنزآمیز است، زیرا گراس تا کنون این واقعیت را مخفی کرده است که او در واقع عضو Waffen-SS بود. به نظر می رسد که نیمه اشعار است، در آن گراس در دنزیک / گدانسک بزرگ شد، یک پسر جادو مانند راوی ما بود، و به Conradinum مدرسه رفت. سخت است که تقاضای نوشتن را دقیقا مشخص کنیم، توصیفها میتوانند گاهی اوقات به طور همزمان خندهدار، خشن و یا نمادین باشند. من آن را بسیار قابل خواندن یافتم.

مشاهده لینک اصلی
کار Günther گراس \"گربه و موش\" نامیده می شود. این داستان دوستی های جوانان در زمان جنگ آلمان است، به ویژه در Länni-Preussi، بندر شهر لانگفوری. صداقت شامل احترام است، که در پایان داستان مهلکه است، که در حال رفتن به نسبت های افسانه ای است. حوادث داستان نظارت همکلاسی و تحسین خود Pilenzin näkökulmasta.Kerronnallisesti رمان جالب است، sillä در آغاز پرده برداری کرد که بار درجه Mahlken در مدرسه دستور زبان، و در برابر طرف دیگر به فاش به خواننده خود به یک داستان. همانطور که داستان در حال پیشرفت است، انگیزه برای گفتن داستان مرموز Mahlke حداقل نشان داده شده است. راوی به یاد می آورد ystäväänsä پس از زمان بلند، در حال حاضر یک فرد بزرگسال که erään خوابگاه sihteerinä.Eletään، بنابراین، در زمان جنگ، حتی اگر آن را در دسترس مقابل خانه به عنوان اخبار و eräà نظر نمی رسد بازدید کننده بزرگراه لری. پسر تصمیم می گیرد تا سه غواصی تابستانی و غواصی انواع اسلحه های کشتی های غرق شده را خرج کند. در طول سالها، رابطه آنها به آرامی در حال توسعه است، اما داستان بیشتر در مورد ماهلکی و برتری او متمرکز است. او می شود تا به نام مستعار â € € Mahlke بزرگ، sillä او قادر خواهد بود به خدمات که پسران دیگر eivät â € عمودی \"همچنین در سرقت آهن صلیب ستوان باشد. پیلنز در حالی که برای بقیه سالها مطالعه می کند، از برتری عالی و عالی در شرایط جنگ آگاه است. آخرین بار Mahlke به چهره اش رسیده است، او از پایان بسیار جذاب کم نمی کند. کرکگور و Dosvejevskia با استناد به یک قهرمان جنگ می شود elinikäisen تحسین، که نیاز هنوز به بت خود را در سال 1959.

مشاهده لینک اصلی
این اولین گوزن من است، به طرز محسوسی به من توصیه شده توسط یک دوست خوب که چند سال تحصیل در ادبیات آلمان را انجام می دهد. من خودم تا به امروز به طور غیرمنتظره ای تمایلی به خواندن هر گونه کار با مواد جنگ جهانی دوم ندارم. من تعجب می کنم که این چه چیزی است، شاید با گذراندن دوره های آموزشی تاریخ سیستم مدارس آلمانی، من خسته ام؛ گناه شما را می کشد من حداقل آن را احساس کرده ام، اما من همواره تمایل دارم همه چیز را کمی بیش از حد به قلب برسانم (همه این کار بر روی @ چیزی که باید گفته شود @ poem در سال 2012 به پرونده Grass کمک نکرد) در هر صورت این تمساح من بسیاری از ادبیات پس از جنگ آلمان را نمی توانست بخواند و من را با این تصور که پس از منس، کافکا و هسن که همه آنها به نحوی با ناراحتی جامعه کار کرده بودند که به رژیم نازی پیوسته بودند، ترک کرد، ادبیات آلمان ناکام ماند. برجسته شاید گراز، به نظر من، من اشتباه در مورد آن، به عنوان من واقعا از Cat و Mouse لذت بردم. مطمئنا هیچ توماس مان نیست، اما نمایشنامه او انتخاب جامد از سبک و تن را نشان داد و او تسلط به هرگز بیش از حد، هرگز توضیح دهد. این نوشتار همچنین فراوانی نمادهای شناخته شده و استراتژی های روایی را به نمایش می گذارد. مورد علاقه من باید تبدیل شدن به عقب و جلو بین صحبت کردن در مورد شخصیت اصلی و صحبت مستقیم به شخصیت اصلی. این طرح همچنین من را با انتقاد به من نپردازد و به ندرت نویسنده ای دارد که موفق به پایان دادن به یک داستان به درستی به عنوان گراس در اینجا کار کرده است. هرچند گراس کنجکاوی من را تحریک کرده و مطمئن هستم که من یکی دیگر از قطعاتش را انتخاب می کنم زودتر یا دیرتر.

مشاهده لینک اصلی
در ابتدا من دشوار بود که به پیروی از روایت، ساخته شده توسط یک شخصیت بود که اصلی نیست، ممکن است که ترجمه تحت تاثیر قرار دهد درک من، شاید احمقانه به نظر میاد از من به پاسخ خیلی espaà ± به Ola (در واقع، من فکر می کنم این تنها ترجمه را در زبان من در دسترس است) gato نماد و ماوس @ با استفاده از کلمه Maus به اصطلاح یا موس آلمانی به عنوان مترادف با گردو و یا سیب آدم از دست دادن کمی اگر شما پاورقی نمی خوانند و شما در حال حاضر هنگامی که دوباره یک قیاس است ساخته شده احترام در هر صورت، پس از © S به صرف چند فصل empezó به علاقه بیشتر، معمولا وقتی که من به تغییرات در داستان سرایی ©، گاهی اوقات به طور کلی و گاهی اوقات © زد ndose شخصیت اصلی، همه در یک سبک مانند @ پیچیده من فکر می کنم این سر برد، اما من به خاطر نمی @ .برای واقعی، به عنوان بخش دوم از سه گانه دانزیگ تا حدودی مبهم، به دلیل آنچه که آنها مشترک است محل است و او © کمی، فقط ذکر اسکار (@ کودک ± یا درام @) چندین بار، فروشگاه Matzerath و Störtebeker و باند خود را از درام قلع، اما ظاهرا شخصیت های که در کتاب بعدی سگ سال به نظر می رسد، شما اسپیسی در عین حال OL ± ارائه نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب موش و گربه


 کتاب همدرد
 کتاب پی یر و لوسی
 کتاب سفر دریایی لی لی
 کتاب بر باد رفته
 کتاب بی همان
 کتاب میراث