کتاب سکوت دریا

اثر ورکور از انتشارات ماهی - مترجم: ژرژ پطروسی-داستان جنگی

سکوت دریا شرح رویارویی پیرمردی فرانسوی و دختر برادرش با افسری آلمانی است که خانه و مزرعه‌ی وی را اشغال کرده است. این دو تصمیم می‌گیرند برای مبارزه با افسر اشغالگر آلمانی سکوت اختیار کرده و هیچ صحبتی با او نکنند. سکوت دریا را نخستین بار انتشارات زیرزمینی نیمه‌شب در فرانسه‌ی اشغالی (سال ۱۹۴۲) منتشر کرد و این کتاب، که ماندگارترین و مشهورترین اثر ورکور نیز به شمار می‌آید، بلافاصله بدل به نماد مقاومت فرانسویان در برابر اشغالگران نازی شد. این رمان سرشار از احساس و وقار و درد و امید است؛ ویژگی‌هایی که مردم فرانسه در دوران اشغال به دست حکومت آلمان نازی به آن‌ها متصف بودند. ژان پیر ملویل نیز در سال ۱۹۴۸ بر اساس سکوت دریا فیلمی ساخت که بر شهرت این کتاب افزود.


خرید کتاب سکوت دریا
جستجوی کتاب سکوت دریا در گودریدز

معرفی کتاب سکوت دریا از نگاه کاربران
یک کتاب درخشان! این مجموعه داستان کوتاه نشان می دهد جنبه های مختلف زندگی در فرانسه در طول جنگ جهانی دوم. اولین داستان، سکوت خانواده ای بود که مجبور به میزبانی یک افسر آلمانی شد و هرگز به او یک کلمه نگفت. داستان های دیگر به ما بگویید: سربازانی که وظایف خود را انجام دادند، اما توسط سران آنها که به ایمنی رفته بودند، به طور کامل رها شدند. نقش پلیس فرانسه در جمع آوری یهودیان و کنترل آنها در دانسی (اردوگاه بازنشستگی دانی در مجاورت اردوگاه مونتاژ و بازداشت برای محدود کردن یهودیانی بود که بعدا به اردوگاه های تروریستی منتقل شدند). نقش آگاهان / همکاران که با فروش مردم پول می گیرند. اما همچنین تناقض کلاسیک فرانسوی (استنتیال، بودلر، والری، گید) با بی رحمانه جنگ (اردوگاه های کار اجباری، اورادور و غیره). خواندن این کتاب امیدوارم چیزی را یاد بگیریم اما ظاهرا نه هنوز آماده نیستیم برای کشتن، قتل عام برای یک ایده یا پول.

مشاهده لینک اصلی
منتشر شده در 1941 (1942). کتاب با 7 داستان کوتاه در مورد موضوع جنگ جهانی دوم و جنایات آن. سکوت از دریا موفق ترین (4.5 / 5) و پس از آن راهپیمایی به ستاره (4/5). بقیه کتاب همان نفس را ندارد خلاصه ای از sdlm: یک افسر فرانکفایل آلمانی (او یک موسیقیدان) یک ژست را در یک پیرمرد و خواهرزاده اش پیدا می کند. هر شب آلمان ها به اتاق نشیمن می روند و بهانه ای برای گرم کردن خود را از آتش می گیرند، مونولوگ های کوتاه در مورد زندگی، جنگ و غیره، که دو فرانسوی مخالف سکوت مقاومت هستند، آغاز می شود. قابل تحسین است، مجددا نوشته شده است، به رغم شکنجه داخلی خود، به دستورات آلمان اعتراض می کند. پیشگفتارها و توضیحات طولانی برای خواندن و کمی ترسناک 4.5 / 5 برای اخبار سکوت دریا، برای دیگران بیش از 3/5 نیست. من تنش در متن و موازی بین عشق به فرانسه و عشق به خواهر سکوت را دوست داشتم.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب در مورد سکوت پیری است. او و خواهرانش مجبورند یک افسر آلمانی بگیرند. در این کتاب فقط افسر صحبت می کند. دو شخصیت دیگر همواره در کنار یکدیگر سکوت می کنند. افسر آلمانی به آنها می گوید آنچه را که فکر می کند داستان ها و اخبار فوق العاده است، اما در واقع او عجیب و غریب است. کتاب را به زبان فرانسه فراموش کرده ام و این کمک نمی کند. اما من فکر کردم در این کتاب چنین اتفاقاتی رخ نداده بود که من حتی آن را ندیدم. این فقط 75 صفحه دارد من باید بگویم که من معمولا خواندن کتاب فانتزی و یا چیزی بیشتر romatic. این کتاب واقعا خسته کننده بود این بد نیست که بد، اما پس از مدتی خسته کننده بود. (و آن را به اندازه کافی زمان گرفتم چون فرانسه یکی از نقاط قوت من نیست) این کتاب بسیار قدیمی است و ظاهرا به خوبی در فرانسه مطالعه شده است. اما من دلیلش رو ندارم من در مورد دادن دو ستاره به آن فکر کردم، اما پایان آن خیلی قابل پیش بینی بود و من به یک ستاره رفتم.

مشاهده لینک اصلی
به شرمسار من به سادگی نمی توانم ناراحت باشم که این را بخوانم. من آن را شروع کردم و در پاراگراف من خسته شدم. شاید یک روز آن را بخوانم، اما در حال حاضر من فقط صفر است. من آن را انتخاب کردم چون من اتفاق افتاده بودم که تعطیلات تابستانی ام را سالهای متمادی در Vichy متوقف کنم و باعث شد که من بخواهم چیزی درباره تجربه فرانسه در جنگ جهانی دوم یاد بگیرم. من یک مستند بزرگ 4 ساعته (یا آن را 6؟) دیدم، The Sorrow و Pity، و من این را خریدم. اما حقیقت این است که من خواننده بزرگ داستان های سنتی نیستم، به جز نویسندگان خاصی که اتفاق می افتد. این به من زد (در 1.5 پارا من موفق به خواندن) از رویکرد با ارزش ترین سنتی به داستان نویسی: مشخصه، تنظیم صحنه ... غیر قابل تحمل creaky و slow.I تکرار، این یک ارزیابی منصفانه نیست. به همین دلیل است که ایوان از دادن امتیاز ستاره خودداری کرد. آنها یک کلاسیک می گویند. مواظب باشید

مشاهده لینک اصلی
من این داستان در مورد Vercors را به عنوان خوانده شده، فقط چون LHO در همان کتاب است که در آن موم سکوت از دریا، یک داستان معروف است که چیزی برای مقاومت در طول سال های جنگ دوم از شب در آغوش من است mondiale.Le آن پیدا شده است ¨ مهمتر از آن، قوی تر: او از مشکلات صحبت می کند که یک مرد nellaffrontare شرکت دوباره بعد از اینکه در یک گلف کوتاه concentramento.Così تقریبا نفس نمیخوام مثل یک پانچ در معده، چند صفحه همه در حال افزایش است تا زمانی که ناراحت به نظر میرسند نهایی باعث، چیزی است که احتمالا کسانی که تا به حال خواهد درک نمی fondo.Ora من زندگی نمی کنند فقط باید برای پیدا کردن قدرت از روز، ادامه lideale از این.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سکوت دریا


 کتاب مسیری باریک به ژرفای شمال
 کتاب در تو در تو
 کتاب شمشیر نقره ای
 کتاب آقای پیپ
 کتاب وداع با اسلحه
 کتاب شبح سرگردان