کتاب دختری با کت آبی

اثر مونیکا هسی از انتشارات میلکان - مترجم: حمید هاشمی-داستان جنگی

غم و غصه‌ی من اين طوریه. مثل يه اتاق خيلی به هم ريخته كه برقش رفته. تاريكی‌ش به خاطر ماتميه كه برای باس گرفتم. اولين چيز بدی كه تو اين خونه‌س همينه. به محض اين كه وارد خونه می‌شی، اولين چيزی كه می‌بينی همينه كه رو همه‌چی سايه افتاده، ولی اگه بشه چراغو روشن كنی، می‌بينی خيلی چيزها تو اتاق هست كه درست نيست يا سر جاش نيست. ظرف‌ها كثيفه، روشويی پر كپكه، فرش‌ها كجه. فرش كج‌ام الزبته. اتاق به هم ريخته‌م الزبته. اگه اين‌قدر احساساتم تو تاريكی نپيچيده بود، غصه الزبت رو هم حس می‌كردم. چون الزبت نمرده، الزبت بيست دقيقه اون طرف‌تر با يه سرباز آلمانی زندگی می‌كنه. می‌گه دوسش داره، شايد هم واقعا داره. يه بار ديدمش، اسمش رولفه. خوش‌تيپ و قدبلند بود و لبخند دوستانه‌ای داشت. حرف‌های درستی هم می‌زد و می‌گفت برای يكی از مقامات بالای اداره‌ی گشت كار می‌كنه و من اگه چيزی می‌خوام می‌تونم بهش بگم، چون دوستای الزبت دوستای اونم هستن. باهاش دست دادم و همون لحظه می‌خواستم بالا بيارم؛


خرید کتاب دختری با کت آبی
جستجوی کتاب دختری با کت آبی در گودریدز

معرفی کتاب دختری با کت آبی از نگاه کاربران
آه خدای من ... چه چیز باور نکردنی خواندی اگر دوست دارید داستان های تاریخی، این کتاب را در ماه آوریل انتخاب کنید! مرور: هیتلر حمله به هلند همه چیز را از Hanneke گرفته است. جنگ او را مجبور کرد که زندگی خود را به طور خطرناکی با فروش کالاها در بازار سیاه در هولاندز انجام دهد. معامله او، حتی زمانی که یک مشتری خواستار پیدا کردن یک دختر یهودی گمشده، مییریم می شود، که در صندوق خود پنهان شده است، حتی یک بار دیگر مجذوب خود شده است. Hannekes تجربه خود را از دست دادن را مجبور او را به خطر همه و پیدا کردن دختر در کت آبی. من خیلی کم در مورد دخالت هلندی ها در جنگ جهانی دوم میدانستم. من فکر کردم که آنها یک کشور خنثی بودند که عمدتا از جنگ خارج شدند. به نظر من درست شد ... تا زمانی که من نبودم هلند بی طرفی را حفظ کرد تا هیتلر به کشور خود حمله کند، با وجود امیدواری به اینکه او نمی خواهد. او دروغ گفته. هنگامی که او شروع به تعویضFinal Solution @ به سمت هلندی یهودی کرد، لکه های پنهان برای خانواده هایی که تلاش می کردند از طرح های بد خود فرار کنند چندان دور نبود. علاوه بر این، من هیچ نظری ندارم که آلمانی ها Judenraete یا شورای یهودی را آغاز کردند، یک کمیته اداری برای ایجاد اطمینان از این که خواسته های آنها در میان مردم یهودی انجام می شد. در حالی که یهودیان هلندی در ابتدا معتقد بودند که این شورا به کاهش روابط میان یهودیان و نازی ها کمک می کند، اما نازی ها را برای ردیابی و دور زدن آنها برای اخراج، آسان تر ساخت. این موضوع دلخراشی است که در آن دختر در کت آبی گفته شده است. Hanneke مورد استفاده قرار نمی گیرد تا سر او را پایین نگه دارد. در حال رشد، او یک علامت تجاری بود. صحبت کردن به طور مستقیم در برابر دیکتاتوری هیتلر و هرگز از بحث سیاسی و اجتماعی دور نیست. او یک پسر به نام سباستین، Bas را به طور کوتاه دوست دارد و زمانی که او از خط مقدم می آید، قصد دارد ازدواج کند. وقتی که باس به طور ناگهانی می میرد، بنابراین بسیاری از هانک ها طبیعت را تحمل می کنند. مرگ او همچنین وزن گناه بیش از شانه او را، به عنوان او احساس مسئولیت مرگ خود را. خانم جانسن هنگامی که مشتری او، او را برای پیدا کردن دختر یهودی Mirjam که پنهان شده رها کرده است، می پردازد، هانکه نمی خواهد خطر بیشتری از او داشته باشد، اما سرانجام موافقت می کند او را پیدا کند. من فکر کردم توسعه و رشد شخصیت او کامل بود. درست برای مقدار زمان که با او بود، که فقط حدود یک هفته است. داستان او یکی از رنجهای مشترک هلندی است و حساس و محترمانه نسبت به رنج یهودیان آن زمان نیز است. طرح و چارچوب یک دارایی بزرگ دیگر برای این رمان بود. فقط زمانی که فکر می کنید این یک رمز و راز تاریخی ساده است، نه آن. این یک غلتک عاطفی با پیچ و تاب و چرخش است که تنها به عمق داستان افزوده می شود به جای آنکه از آن منحرف شود. به طور کلی، این یک رمان قوی YA است که به بررسی گناه عمیق می پردازد که با پشیمانی های ما همراه است. بعضی اوقات جنگ و مبارزه به ما قدرت می دهد که مردم باشیم و کارهایی را انجام دهیم که هرگز نمی توانیم انجام دهیم. با این حال، برای همه ما، لحظاتی امید و فرصت برای رستگاری وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
آیا تا به حال می توانید بسیاری از رمان های جنگ جهانی دوم را بخوانید؟

مشاهده لینک اصلی
این کتاب فقط ... بود. این طرح کاملا صادق بود، در حقیقت، این یک داستان جالب و جذاب بود که دارای بسیاری از پیچ و تاب ها و یک پایان شگفت انگیز بود که با رمز و راز زیادی پر شده بود، اما علاوه بر طرح من هم خیلی لذت بخش نبود. 1. شخصیت ها نجیب بودند و انگیزه های آنها به نظر قابل قبول نبود. Hanneke، در ابتدا، سرد و ناپایدار بود، و پس از آن به دلیل است که هیچ حس و حال آن را تغییر قلب. 2. همیشه وقتی رمانهای داستان تاریخی در حال حاضر هستند، باعث ناراحتی من می شود. این 70 سال پیش اتفاق افتاد و من نمی خواهم اعتراض کنم که این اتفاق در حال حاضر صورت می گیرد، زیرا جهان خیلی تغییر کرده است. 3. آن را بسیار عصبانی بود که هر زمان که هانکی کشف نشانه جدیدی از رمز و راز، او نمی خواند به خواننده تا زمانی که مانند چهار صفحه بعد. من متوجه شدم که صفحات بین کشف او و کشف خوانندگان را پر می کنم، همانطور که اولین بار او این کار را انجام داد، هر بار که پس از آن غیر ضروری و مزاحم بود. آن را به خصوص زمانی که آن را در زمان حال آزار دهنده است. صادقانه هر چند آن را آسان خواند و بسیار تاریخی دقیق، برای نویسنده برای انجام تحقیقات خود را.

مشاهده لینک اصلی
دختر کوه آبی توسط باشگاه کتاب من در سال 2016 انتخاب شد. این کتابی بود که احتمالا دیگر نمیتوانست در غیر اینصورت بخواند اما من یک طرفدار بزرگ داستانهای تاریخی هستم. طرح جالب بود و تا به حال پیچ و تاب خوب است. به طور کلی، از آن لذت بردم.

مشاهده لینک اصلی
4`5 زیبا است! بسیار هیجان انگیز و هیجان انگیز است

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دختری با کت آبی


 کتاب کودکان هم غیر نظامی هستند
 کتاب گربه بلیتس
 کتاب دفتر بزرگ
 کتاب کوتوله
 کتاب شمشیر نقره ای
 کتاب فرانکشتاین در بغداد