کتاب جوینده طلا

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پرویز شهدی-داستان جنگی

Prospector دستاوردهای تاج و تخت از یکی از فرانسیس رمان نویس معاصر معاصر و یک کار غنی با حساسیت و تهاجم فراموش نشدنی است. این نوید قرن در جزیره موریتیوس است و جوان الکسلی لایتنگ با وجود والدین و خواهر محبوب خود، از وجود خویشاوندی لذت می برد: نمونه هایی از لذات امتیاز، کاوش در صورت فلکی و فلکی های گرمسیری، و رویای گنجینه ای که مدتها پیش توسط افسانه ای ناشناخته Corsair. اما با مرگ پدرش، الکسیس باید بهشت ​​بهشت ​​و دوران کودکی خود را ترک کند و وارد دنیای سخت و ناتوان و شرم شود. سالها بعد، الکسیس با ایده یافتن گنجینه Corsairs و از طریق آن، سحر و جادو گمشده و فراوانی جوانان خود را گرفتار شده است. او از کار و خانواده رها می شود و تلاش می کند که او را از جزایر گرمسیر از راه دور به جهنم از جنگ جهانی اول برساند. با پیچیدگی و نجیب زاده، اشاره و دلتنگ، پرشور، شبیه به شرایط انسانی است (Le Mond) توسط یکی از مهمترین شخصیت های ادبی در اروپا امروز.


خرید کتاب جوینده طلا
جستجوی کتاب جوینده طلا در گودریدز

معرفی کتاب جوینده طلا از نگاه کاربران
بنابراین خوشحالم که در مورد یک کتاب و یک نویسنده که قبلا ناشناخته به من هیجان زده شد! پروزه زرق و برق دار (ترجمه از فرانسوی توسط کارول مارکس) به معجزه همه تعجب و رمز و راز از دوران کودکی در یک محیط جزیره عجیب و غریب؛ مناظر، صداها، بوی ها و آیین های زندگی خانوادگی و ماجراهای کوچکی و بزرگ که در سطح و در حقیقت قلمرو آگاهی جوانان قرار دارد. داستان با سحر و جادو، عشق طبیعت، کشیدن دریای آزاد و پیوند خانواده، داستان در نهایت به \u0026 amp؛ به دنبال شخصیت تنهایی خود در تلاش انفرادی و سفرهای مختلف است، که بعضی او را دوست دارد \u0026 amp؛ نوشیدنی ها با عشق، در حالی که دیگران کابوس وحشیانه است که stoically تحمل، همه بدون هیچ علت ظاهری آغاز شده است. در بعضی موارد یک عنصر تردید کننده برای شکوفایی برای من به وجود آمده است: همه چیز خیلی کامل است، اینها بی اهمیت بودن زمان و رضایت ساده ای که باید پیدا شود، افسانه های ثابت، عشق به سرزمین و دریا پرندگان و انسانهای خاصی که مانند نیروهای طبیعت ظاهر می شوند و بیشتر همتایان قهرمان ما می بینند، موجودی بومی وحشی بی نظیری است که حضور آن مانند یک رویا است. من این موضوع را همه، من تعجب کردم؛ این فقط یک تمرین خالی در نوستالژی است، مثل فیلم سینما پارادیزو که خیلی عمیق به من زده و منتقل شده تا زمانی که چشمانم را پاک کردیم کشف استعداد خالی در هسته آن؟ خوشبختانه، پاسخ این است @ خیر @ Tho تا به زیبایی بسیار زیادی وجود دارد و بسیار برای برآورده شدن در داستان Prospectors، هیچ اجتناب از غم و اندوه بزرگ است که اثر انگشت را در سراسر آن باقی می ماند، با وجود بهترین تلاش های قهرمانان برای فرار از: ظلم و ستم \u0026 amp؛ بی عدالتی از جهان، اندک اندک و حریص، گذرگاه وحشتناک زمان و آمپر؛ بی ثباتی بزرگ اقیانوس و زمین که ما آن را خزیدن و آمپر؛ تلاش برای خلق کردن یک موجود معنادار.

مشاهده لینک اصلی
قبل از خواندن Prospector من هرگز از J.M. LeClezio شنیده بودم. او برنده جایزه نوبل است، بنابراین تصور می کردم که در کار او شایستگی داشته باشد. حق با من بود. من در بسیاری از سطوح ستایش می کنم. داستان قدرتمند و روشنگری است. شخصیت های واقعی و انسانی هستند. تم ها چندگانه هستند. این طرح در اطراف الکسیس لایتنگ متولد شده و به راحتی و حمایت از آن، زندگی می کند که پس از مرگ پدرش، شیرجه می گیرد. مایل به بازگشت به دنیای آشنا او، با کشف گنجی از افسانه ای ناشناخته Corsair وسواس می یابد. تلاش او او را در سفر دریایی یادآور داستان های یوسف کنراد می گیرد. دخالت او در جنگ جهانی دوم، ادعای جنگ با قدرت شعر ویلفورد اوون و زیگفرید ساسون است. او زندگی خود را از موریتیوس به ارمغان می آورد. او به ما جزئیات دقیق فلور، جانور، جغرافیا، زمین شناسی موریس و نجوم آسمان آسمان را توضیح می دهد. Prospector دارای لبه های سیاسی است. ما می بینیم مبارزه مردم فقیر که میدان های قند نوشابه را در برابر نیروهای استثمار و حرص و طمع کار می کنند. ناامیدی از بومیان قبیله ای و رعب و وحشت استعمارگرایی با تاثیر فزاینده ای بوجود آمده است. در نهایت، اما در نهایت داستان عشق وجود ندارد. این نیز در سطوح مختلف عمل می کند. عشق فامیلی خانواده لایتان به ویژه رابطه معنوی عمیق الکسیس با خواهر او Laure است. عشق موریس، خانه اش است. اما بیشتر قابل توجه است داستان رابطه پرشور و عمیق بین الکسیس و اووما زن بومی است که او را در مورد بقا و اتحاد با آن جهان می آموزد. من فکر می کنم که با استفاده از برندگان جایزه نوبل به عنوان لیست خواندن نمی توان به اشتباه برسد.

مشاهده لینک اصلی
من به این ستاره های 2.5 ستاره می دهم زیرا بیشتر از یک برنده جایزه نوبل انتظار می رود (هرچند من واقعا نباید برنده جایزه 2014). و من واقعا بخشی از آن را دوست داشتم، اجازه می دهم اولین سوم را بگویم. تقریبا تجربی در تکرار آن، تمرکز آن بر روی دریا و ستارگان و طبیعت، نیروی توصیفی و هیپنوتیزم، نوعی بی نظمی بودن آن است [1] که در آن داستان ها و واقعیت ها یکی هستند. اما به پایان می رسد که بیش از حد طولانی برای هیچ دلیل و فقط مناظر سوئیچ خارج از آبی بدون هیچ دلیل ظاهری غیر از اینکه به خانه بعضی از نقاط آشکار (جنگ = جهنم) رانندگی کنند، تنها به بدتر شدن منجر می شوند نسبت به گذشته ما. هشت ساله هر حق روحانی دارد و همچنین دنیا را درک نمی کند. از سوی دیگر، یک مرد بالغ باید بهتر بداند، به ویژه پس از گفتن یک میلیون بار،oh، حالا من می فهمم ... @ (صبر کنید، من واقعا به دنبال عشق، نه طلا بودم!) با عرض پوزش دوست من، اما شما نه: شما در دنیای رویای کوچک خود زندگی می کنید که هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد. شما می خواهید آزاد باشید و فکر می کنید که راهی برای آزاد شدن پیدا کرده اید، اما شما نیستید، و شما می گویید: شما با نگاه دقیق خود زندانی شده اید، هیچ راهی برای خروج از آن وجود ندارد، فقط به فکر دریا فکر کنید و از آن غرق شوید [2]. [1] کل رمان در زمان حاضر، ابتدا توسط راوی به عنوان یک پسر 8 ساله، و بعدا با راوی به عنوان یک مرد جوان روایت شده است. [2] به طریقی به من یادآوری می کنم که PavesesThe moon and bonfires @، جایی که راوی به این سرزمین و گذشته وابسته است که نمی تواند حرکت کند.

مشاهده لینک اصلی
338 صفحه. Prospector (در جستجوی طلا) دستاوردهای بهاری از یکی از رماننویسان برجسته فرانسیس است و کار غنی با حساسیت و تهاجم فراموش نشدنی. این نوید قرن در جزیره موریتیوس است و جوان الکسلی لایتنگ با وجود والدین و خواهر محبوب خود، از وجود خویشاوندی لذت می برد: نمونه هایی از لذات امتیاز، کاوش در صورت فلکی و فلکی های استوایی، و رویای گنجینه ای که مدتها پیش توسط افسانه ای ناشناخته Corsair. اما با مرگ پدرش، الکسیس باید بهشت ​​بهشت ​​و دوران کودکی خود را ترک کند و وارد دنیای سخت و ناتوان و شرم شود. سالها بعد، الکسیس با ایده یافتن گنجینه Corsairs و از طریق آن، سحر و جادو گمشده و فراوانی جوانان خود را گرفتار شده است. او از کار و خانواده خود رها می شود و تلاش می کند که او را از جزایر استوایی دور افتاده به جهنم جنگ جهانی اول و از یک عاشقانه با Ouma ناخوشایند به یک مقابله مهم با جستجو که زندگی خود را مصرف کرده است. با نوسان شدید و مضحک، اشاره و دلتنگ، The Prospector یک معادله از شرایط بشر (Le Mond) توسط یکی از مهمترین شخصیت های ادبی در اروپا امروز است. من این کتاب را دوست داشتم، اما نه شخصیت اصلی. شادی او برای طلا او را از زندگی خود جدا کرد و او را بیشتر از هر طلا که ممکن بود پیدا کند.

مشاهده لینک اصلی
Prospector یکی از رمان های ترانه ای است که هرگز خوانده ام. این یک کیفیت روپوشی و رویایی است که شما را در منظرهای شگفت انگیز و ماجراهای آینده ای از شخصیت اصلی الکسیس لی Etang قرار می دهد. دوران کودکی او در تمام کنجکاوی هایش مورد بررسی قرار گرفته است و بعدا در محکومیت او برای گنجاندن باقیمانده کورسیر ناشناخته دنبال می شود. لو کلاسیو در توصیف های گسترده ای از جزیره مقدس موریس و گستردگی دریا می نویسد، به همان شیوه ای که هیمینگه می تواند صفحه را پس از صفحات با غنی بودن زبان که در جوهر یک مکان غوطه ور کند، پر کند. پس از ویرانی ویرانه ها طوفان ها خانه خانواده و رویا پدرش برای آوردن برق به جزیره، زندگی الکسیس از یکی از ثروت به مبارزه می رود. او در سفر خود به خاطر گنج گمشده از کورسور تنها برای اینکه بعدا از جنگ جهانی اول بیرون برود، بر می گردد. در طول راه، او در یک رابطه عاشقانه با یک زن مبهم به نام اوما وارد می شود. این رمان در سراسر کشور مورد انتقاد قرار میگیرد و اگر چه نوشتن میتواند با خلق کلماتش خیرهکننده باشد، قدم زدن در داستان، خواستار صبر کردن است زیرا رویدادها به آرامی پیشرفت میکنند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جوینده طلا


 کتاب فهرست شیندلر
 کتاب در نکوهش جنگ
 کتاب ساعت بغداد
 کتاب با پرنده ها
 کتاب زندگان و مردگان
 کتاب نسل اژدها