کتاب جوینده طلا

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پرویز شهدی-داستان جنگی

Prospector دستاوردهای تاج و تخت از یکی از فرانسیس رمان نویس معاصر معاصر و یک کار غنی با حساسیت و تهاجم فراموش نشدنی است. این نوید قرن در جزیره موریتیوس است و جوان الکسلی لایتنگ با وجود والدین و خواهر محبوب خود، از وجود خویشاوندی لذت می برد: نمونه هایی از لذات امتیاز، کاوش در صورت فلکی و فلکی های گرمسیری، و رویای گنجینه ای که مدتها پیش توسط افسانه ای ناشناخته Corsair. اما با مرگ پدرش، الکسیس باید بهشت ​​بهشت ​​و دوران کودکی خود را ترک کند و وارد دنیای سخت و ناتوان و شرم شود. سالها بعد، الکسیس با ایده یافتن گنجینه Corsairs و از طریق آن، سحر و جادو گمشده و فراوانی جوانان خود را گرفتار شده است. او از کار و خانواده رها می شود و تلاش می کند که او را از جزایر گرمسیر از راه دور به جهنم از جنگ جهانی اول برساند. با پیچیدگی و نجیب زاده، اشاره و دلتنگ، پرشور، شبیه به شرایط انسانی است (Le Mond) توسط یکی از مهمترین شخصیت های ادبی در اروپا امروز.


خرید کتاب جوینده طلا
جستجوی کتاب جوینده طلا در گودریدز

معرفی کتاب جوینده طلا از نگاه کاربران
این اولین خواندن من از ژان ماری گوستا لو کالسیو، برنده جایزه نوبل سال 2008 ادبیات است. جالب توجه است و همیشه همیشه تعجب می کند که آیا واقعا مترجم متن اصلی را درک کرده است؟ این کتاب یک کیفیت روان مانند دارد، به طوری که روایت طوفان هرگز در ارتباط با جهان زندگی می کند، اما همیشه در یک واقعیت جایگزین وجود دارد از ذهن خود را ساخت. شاید او بیشتر از بسیاری از مردم متصل بود، عمیق تر به واقعیت پی برد. محیطی بسیار عجیب و غریب، پر از جزایر ناشناخته و مقصد مرموز، شکست پدر، تلاش ناموفق، جنگ و تب، بردگی و عشق که محکوم شده بود. و دریا همیشه در هر صفحه است.

مشاهده لینک اصلی
من به روح القدس، حساس بودن، تحریک محیط ها پاسخ دادم، اما توسط شخصیت های اصلی از بین نمی رفت و ارتباطات واقعی با جوامع انسانی و طبیعی اش داشت. این یک داستان از فراموشی بود، یک استعمار شکست خورده و یک رویاپرداز شکست خورده، کسی که مشاهدات و احساسات را ایجاد کرد، اما انگیزه ای برای شرکت در زندگی نداشت. من بیشتر علاقه مند به داستان های دنیس یا اوما، معلمان سیاهپوست خود بودم که به نظر می رسید جوامع پر جنب و جوش خود را دارند و با مشتاقانه درگیر خویش بودند. برای استخراج استعارههای لو کلاسیوس، داستانهای بسیاری مانند دانههای شن در ساحل یا ستارگان در آسمان وجود دارد، و همه چیز ارزشمند نیست.

مشاهده لینک اصلی
من تا حدودی نا امید شدم، گرچه دوست داشتم خواندن درباره Mauritius، Rodrigues، Reunion، Seychelles و دیگر جزایر کوچک در اقیانوس هند را دوست داشته باشم (در نقشه گوگل به دنبال چیزهایی بودم که فکر می کردم ترجمه کمی آرام بود؛ تا حدودی تکراری است؛ نویسنده همچنان به اهمیت نقش خواهران قهرمان در زندگی خود اشاره می کند، اما او در کتاب چنین چیزی نداشت و او هرگز به خوبی توصیف نمی شد (و هیچ شخصیت زن در مقایسه با مردان نبود). احساس کردم کتاب واقعا در طول بخش هایی که در میدان جنگ میدان جنگ جهانی دوم در فرانسه قرار داشتند، تردید داشتند.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب زیبا این داستان در مورد یک مرد است که به دنبال کشف یک دوران کودکی شگفت انگیز که در موریس رشد می کند، با یافتن یک گنج از دست رفته است. به خاطر داشته باشید که آخرین جمله ممکن است شما را به یک مفهوم بسیار واقع بینانه از میزان اقداماتی که می گیرد یا اینکه نویسنده و شخصیت های کتاب از نظر فکری از راه دور نگران هستند، به شما بدهند. این کتاب در مورد احساسات است و این که چه اقداماتی وجود دارد از لنز منعکس شده است که احساسات در نویسنده بوجود می آیند. همه اینها به طرز وحشتناکی ظالمانه است و به دست یک نویسنده کوچکتر می تواند به خوبی داشته باشد. برای من این کتاب فقط زیبا بود.

مشاهده لینک اصلی
واقعا یک کتاب قابل توجه است که بعد از مدتی یادآوری مرا از زندگی مضحک Maloufs، در مورد Ovid در تبعید در دریای سیاه 2000 سال پیش. رول لو کلاسیو در تاریخ بسیار بیشتر @ rooted @ در تاریخ است، و البته بسیار نزدیکتر در زمان، اما احساس وجود دارد - وقف به جهان طبیعی، تقریبا متعالی - مشترک است. ضعیف ترین قسمت کتاب، بخش نسبتا کوتاه است که با تجربه های راویان در جنگ جهانی اول در ارتباط است - نه به این دلیل که با آنها اشتباه @ وجود دارد، بلکه فقط به این دلیل است که بیشتر در مورد تجربه ترنچ می توان گفت که هنوز گفت: با این حال، یک کتاب برجسته.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جوینده طلا


 کتاب دیدار به قیامت
 کتاب برخیز عشق من،برخیز
 کتاب جنگ، چهره ی زنانه ندارد
 کتاب گربه بلیتس
 کتاب هایدریش مغز هیملر است
 کتاب جنگی که نجاتم داد