کتاب تبصره 22

اثر جوزف هلر از انتشارات نشر چشمه - مترجم: احسان نوروزی-داستان جنگی

رمان «تبصره‌‌ی 22» را می‌توان به همراه «برهنه‌ها و مرده‌ها» (نورمن میلر) و «سلاخ‌خانه‌ی شماره 5» (کورت ونه‌گات) یکی از سه اثر مهم ادبیات ضدجنگ آمریکا خواند. نویسندگان هر سه رمان به نوعی در رویدادهای جنگ جهانی دوم شرکت داشته‌اند و آن را از نزدیک تجربه کرده‌اند. جوزف هِلـِر که فرزند خانواده‌ای مهاجر از یهودیان روس‌تبار بود، در سال 1942 در سن 19 سالگی به ارتش آمریکا پیوست و در سال‌های پایانی جنگ به عنوان بمب‌انداز هواپیماهای بی‌25 در شصت ماموریت جنگی شرکت کرد (در هواپیماهای آن دوره خلبانی، ناوبری و مسیریابی، و هدف‌یابی برای انداختن بمب هر یک مسئول جداگانه‌ای داشت)


خرید کتاب تبصره 22
جستجوی کتاب تبصره 22 در گودریدز

معرفی کتاب تبصره 22 از نگاه کاربران
یک کلمه هشدار - زیر به زندگی من بیشتر مربوط است به این که با رمان Catch-22 ارتباط دارد. اگر شما در مورد من نپرسید، فقط این را امتحان کنید. همانطور که در یادداشتم در رابطه با جنگ با نیات ذکر شد، 1985 بدترین سال زندگی من بود. من یک هجده ساله عمیقا افسرده بودم. والدینم تلاش کردند تا به من کمک کنند. برای مادرم این به معنای یافتن بهترین مشاوره من بود، و برای پدرم این به معنای نشان دادن این بود که جهان خودش دیوانه است و من کاملا حق داشتم از آن احساس بیگانگی کنم. او به من به شیوه ای که هرگز قبل یا از آن گذشته ندیده بود باز کرد. او اعتقاد داشت که خود را در جوانان خود افسرده و حتی مجبور به افسردگی او شده است. یکی از چیزهایی که به یاد می آورم به وضوح این است که پدرم به من می گوید که وقتی او سن من بود، رمان Catch-22 را خواند و آن را به شدت تحت تاثیر قرار داد. او درباره چگونگی نشان دادن چگونگی پوچ بودن جهان و اینکه چگونه باید طنز را در چیزهایی که برای زنده ماندن وجود دارد، صحبت کرد. حقیقت را می گویم، نمی توانم به یاد داشته باشم که پدرم همیشه در حال خواندن یک رمان دیگر است. تا آنجا که من می دانم، Catch-22 ممکن است تنها رمان است که تا به حال خوانده است - یا شاید این تنها رمان بود که او نیاز به خواندن دارد.بنابراین من آن را خواندم و آن را همه چیزهایی که لازم بود شنیدم گفت. این گفت: \"شما دیوانه نیستید، آنها @ هستند. این گفت کهDont بخاطر آنچه که گفته شد درست است بدون آنکه فکرش را بکنید، خریداری کنید. @ گفت: \"شما تنها نیستید. @ Catch-22 یکی از کتاب هایی بود که من در طول این سال وحشتناک به دست آوردم. من متقاعد شدم که داستان خودم مهم بود و دلیل بزرگی بود که من از یک شیمی اصلی به یک انگلیسی بزرگ تغییر دادم. پدرم.

مشاهده لینک اصلی
گرفتن 22- اگر شما دیوانه، دیوانه و سپس شما را از پرواز دیگر ماموریت های مبارزه با زمین است. با این حال، اگر شما برای این وضعیت اعمال می کنید، به نظر شما منطقی تر از این است که دیوانه شوید، بنابراین شما درخواست را رد می کنید. این اصل ذهنیت است و برای شرایط بسیاری در زندگی نیز کاربرد دارد که اصطلاح به زبان روزمره ما اضافه شده است. گرفتن 22 یک طنز است، اما نه فقط یک طنز؛ این مادر همه satires است. و این فقط در ارتش ایالات متحده خفه می شود، آن را در هر کجا، هر جا، هر روز، به شیوه ای که ما وضعیت وضعیت را قبول می کنیم، و نه پوچ بودن برخی از قوانین جامعه را مورد تردید قرار می دهیم. جان یوسارین در دیدگاه خود از زندگی، به جز اینکه شاید برای جنس؛ او تا حدودی از لحاظ اخلاقی ضعیف است وقتی که به جنسیت می آید اما او می داند پوچ بودن Catch22، او فقط نمی تواند کسی را متقاعد کند. این رمان نابغه خالص است، و این بدان معنا نیست که کامل باشد. آن را کمی طولانی، و آن را بیش از حد تکراری در برخی از صحنه ها، اما این بود که هدف هلر، راه خود را به رانندگی خانه امتیاز خود را. من آن را 4.5 ستاره، 9/10. تقریبا کامل، فقط کاملا نیست.

مشاهده لینک اصلی
شاید این دلیل وجود داشته باشد که این کتاب معمولا برای خواندن دبیرستان لازم است؛ آن را می خواند مانند آن توسط 17 ساله نوشته شده است. کسی که به وضوح پیدا می شود خنده دار باشد و هیچ کس تا به حال قلب را به او به طور متفاوت به او بگویید. من هرگز برای هر یک از شخصیت احساس نمی کردم، من هرگز خندید، من هرگز گریه. در حقیقت، نیمه راه از طریق این کتاب دیگر نمیتوانستم آن را بگیرم، بنابراین من به فصل گذشته پرش کردم و هنوز آن را حس کردم. من متاسفم، اما اگر در نیمه دوم کتاب به نتیجه نرسد چیزی نگذاشته شود، چیزی بسیار اشتباه است. من می دانم که تعداد زیادی از مردم آنجا هستند که فکر می کنند این یکی از کلاسیک ها است و همه باید آن را بخوانند. اما آن را فقط به هر یک از کلاسیک Ive تا کنون خوانده شده نگه دارید. جهنم، حتی به گوسفند در جیپ نگه ندارد.

مشاهده لینک اصلی
متوجه شدم که CATCH 22 یکی از بزرگترین آثار ادبی قرن بیستم است، اما این فقط فنجان چای من نبود. من ابتدا گیج کننده بودم و وقتی که داستان را مرتب کردم، مجبور شدم خودم را مجبور کنم با تکرار آن همه بمانم. (هنوز هم ارزش سه ستاره برای منحصر به فرد آن است). اگر میخواهید یک طنز تیره درباره جنایات جنگی که یک بمبگذار ارتش ایالات متحده برای حفظ سلامتی خود در یک دنیای تضادها تلاش می کند، بخوانید، این کلاسیک سال 1961 برای شماست.

مشاهده لینک اصلی
هرگز از طیف وسیعی از احساسات کاملا لذتبخش به نظر نمی آید، زیرا هیلر به طرز شگفت انگیزی تغییر صدای آهنگ ها را با یک جذابیت جادوگران تغییر می دهد. یک لحظه من مثل یک احمق خندیدم، و بعد فکوسم را با ترس و وحشت از جنگ فشردم؛ خوشبختانه برای طعم و مزه من، هلر بیشتر در مورد کمدی / خوش بینانه تکیه داده است. Reading Catch-22 نوعی شبیه تماشای یک سکه درخشان بود که از طریق یک پارابال با شکوه در حرکت آهسته حرکت می کرد، با یک طرف نشان دهنده کمدی خنده دار است و یکی دیگر از کشف شدید جنگ های وحشتی است که راه خود را به زمین با توجه به سرنوشت افراد، هر کس که بخواهد، می رود. اما این فقط یک آزمایش غریزی نیست. هر دو تن به همان اندازه خوشحال و مفید برای داستان هستند. Catch-22 قطعا کامل نبود، اما نزدیک بود. من به یک کنفدراسیون دانک یادآور شدم چون بخش هایی وجود دارد که من می دانم که بسیاری از مردم به راحتی می خندند، اگر آنها حس خاصی از طنز ندارند. و گاهی اوقات می توان آن را برای حل اختلافات زیاد کرد، اما اگر شما عصبانیت و هرج و مرج را به شما ندهید، به طور کامل از آن لذت خواهید برد. من احساس می کنم که یوساریان و دانبار نشان دادند که چگونه دوستان و من می توانستیم وضعیت را با آن مقابله کنیم - با یک عقل و منطق دیوانگی که در برابر چنین وحشت و عصبانیت ضروری است. Yossarian باید بهترین ضد قهرمان Ive در سراسر تا به حال آمده است، و راه Heller قادر به چرخش گفتگو های غیر منطقی، قوانین و شرایط را به مزخرف منطقی و بازگشت دوباره فوق العاده است.ما حال و حوصله در حال حاضر، اما این واقعا خنده با صدای بلند عالی. در میان بسیاری از نام ها، بازجویی های Clevingers و ناله در جلسه کمیته طلا بود. اما شکی نیست که این نیز یک @ thinking people @ book است. آن را با تمام سوالات بزرگ زندگی به نحوی برخورد می کند. برای تحقیق، روانشناسی زیادی وجود دارد، آن را بوروکراتیک، جنگ، اضطراب و غیره؛ و صحنه نهایی با اسنودن فوق العاده دست زده بود. من واقعا نمیتوانم درباره این زیبایی صحبت کنم، بنابراین به من اعتماد کنید و خودتان را ببینید. این دومین تلاش من برای خواندن آن بعد از 30 سال در سال گذشته بود. و بخشی از این به خاطر آن بود که من تمام خواندن بررسی ها را بخوانم و از آن اجتناب کنم. اما مانند زیبایی، همه آن را در چشم تماشاگر قرار می دهد، بنابراین فرصتی برای آن فراهم می کند. من خوشحالم که انجام دادم و من فکر می کنم پروزه هالر کم است؛ بعضی از احکام وجود داشت که به راحتی من را از دست داد. قطعا Catch-22 را دوباره بخوانم و به دوستانم توصیه کنم. این یکی را به من کرد تا به خوبی که یکی از کتاب های نادر است که واقعا باعث شد که من خواسته شخصیت ها به شدت کشته شدند .... لعنتی Milo.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تبصره 22


 کتاب هدیه غیر منتظره
 کتاب سو استپول
 کتاب صورت جلسه
 کتاب کودکان هم غیر نظامی هستند
 کتاب انتخاب سوفی
 کتاب امپراتوری خورشید