کتاب امپراتوری خورشید

اثر جی جی بالارد از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی اصغر بهرامی-داستان جنگی

آمیزه درخشانی از تاریخ، زندگی‌نامه نویسنده و تخیل و تاملی که بالارد استاد مسلم آن است. یک موفقیت ادبی باورنکردنی است و چنان تکان‌ دهنده است که تحمل آن تقریبا ناممکن است.
- آنتونی بورگس -


خرید کتاب امپراتوری خورشید
جستجوی کتاب امپراتوری خورشید در گودریدز

معرفی کتاب امپراتوری خورشید از نگاه کاربران
من باید در نقاط حیاتی از بین رفته، زیرا جغرافیا را بسیار گیج کننده یافتم. تا چه حد هواپیما از اردوگاه بود؟ و استادیوم المپیک؟ بوند؟ این کارخانه سرامیک؟ تقاضای فرانسوی؟ چطور رانندگان ژاپنی از دست دادند، زمانی که جیم تقریبا همیشه می تواند تمام این مکان ها را ببیند؟ نقشه در جلوی کتاب، چرت و پرت است و شامل بسیاری از مکان ها نمی شود. من فکر می کردم که این عمل گهگاه گمراه کننده بود. تصویری از اتفاقات رخ داده است و ناگهان کسی از کانالی که من نمی دانستم کسی آنجا بود. اساسا، من به اندازه کافی با داستان برای تلاش مورد نیاز دست نیافتم. @ تضعیف جامعه مدنی @ موضوع است، اما من فکر می کنم احتمالا بهتر است در جای دیگر انجام شود. هیچ کس به نظر نمی رسید که همه چیز را تغییر دهد، با وجود اینکه فروپاشی جهان آنها بود. جیم در ابتدای کتاب، بی درنگ کنجکاو و ساده لوحانه است، و در پایان نیز همینطور است. روابط او به نظر نمی رسد تغییر کند و او هرگز به سوالات بزرگ پاسخ نمی دهد. این فقط بالارد نیست، بدیهی است ... اما من هرگز کاملا با این ایده که نعوظ به نظر می رسد چیزی در جیب شما است. @ من قاچاق یک سیب زمینی شیرینی پخته ای را در جیبم دارم و یا من فقط خوشحالم که شما را ببینم @ جیب های شلوار این مردمی کجاست؟ من دوست داشتم که Basie واقعا اردوگاه بود، کمی شگفت انگیز بود.

مشاهده لینک اصلی
من صادقانه نمی دانم که این موضوع با من چه بوده است. با وجود اینکه طرفدار بالارد بزرگ هستی، Id هیچوقت واقعا اینو قبول نداری دلیل فیزیكی كه به خودم دادم این بود كه این كتاب اصلی كاری است كه اسپیلبرگ اقتباس كرده و به همین ترتیب با بالارد كه به طور كامل با آن برخورد می كنم صحبت نمی كند. با این حال خوشحالم که من تعصبات پوچ من را کنار می گذارم، زیرا این درخشان است. با اینکه بالارد با گذشته برخورد می کند و نه آینده، او این جهان دیگر را تحریک می کند - حداقل به چشم های غربی - کاملا بیگانه. مناظر و توصیف های قبل از جنگ اغلب عجیب و غریب و فوق العاده است، اما هنگامی که جنگ از بین می رود، بالارد آزاد است تا از نوع تصاویر و حوادثی که نام او را ساخته اند، آزاد شود. این هرگز کمتر از خالص بالارد نیست. خوب، رابطه جنسی در کتاب های دیگر وجود ندارد، اما وسواس های او با دنیای جدید، هواپیمای نابجا و ناشناخته، همه موجود و درست است. البته الهام بخش بالارد برای این کتاب از دوران کودکی او بوده است و داشتن یک رویاپرداز پسر جوان نه تنها اضافی از ترس را اضافه می کند، زیرا این فردی است که به هیچ وجه به طور کامل جهان را درک نمی کند، بلکه باعث می شود که او کار بسیار بیشتری نسبت به برخی از رمان های دیگرش داشته باشد. فوق العاده خواندن و آن را حاوی بهترین گسترش ادعا Chandler است - هیچ چیز خالی از استخر شنا خالی است. من تا به حال در سراسر آمده است.

مشاهده لینک اصلی
رمانهای J. G. Ballards اغلب من را ناراحت می کنند. او دارای یک سبک بسیار قدرتمند نوشتن است اما اغلب احساس عاطفی جدا می کند. امپراطوری خورشید نه تنها بهترین رمانش است، بلکه راهی طولانی برای توضیح نویسندگان نویسندگی تا حدودی اسکیزوئید است. رمان اوباما بر اساس بازداشت او به عنوان یک کودک در یک اردوگاه زندانی ژاپنی در چین در جنگ جهانی دوم است. حتی اگر یک رمان نامیده شود، نمی توانم شگفت زده کنم که این بسیار کمی است که در واقع داستانی است. برای بالارد، زمان هر دو مزاحم و @ fun @ بود، یک کلمه ای که او در مصاحبه ها برای توصیف بازداشت واقعی خود استفاده کرد. بالارد نادیده انگاشته شده در این مورد است. او به سادگی یک کودک بهترین وضعیت بد را دارد. او ترسی، شادی و یکنواختی دوران کودکی خود را با روش بی ادبانه توصیف می کند، به طوری که اگر او سعی در تفسیر معنای خود را داشته باشد. کسانی که فیلم اسپیلبرگ را دیده اند، ممکن است شگفت زده شود که شخصیت کودک در کتاب چیست؟ عادی بودن وجود غیرطبیعی موضوعی است که Ballards کار می کند و جایی که از آن می شود در رمان روشن می شود. بالارد یکی از بزرگترین نویسندگان نیمه دوم قرن بیستم است و این یکی از بزرگترین رمانهای همان دوره است. اگر شما چیزی توسط J. G. Ballard خواندن نیست، این کار او در دسترس ترین و بهترین مکان برای شروع است.

مشاهده لینک اصلی
اوه، استیون اسپیلبرگ، چقدر جرأت می کنید این کتاب های فوق العاده را با ابزار بی نهایت بکشید، آن را بسوزانید، آن را بشکنید و سپس آن را توسط یک گروه تروریستی قزاق ها تجاوز کنید، چگونه ؟! این یک کتاب بود که برای شما برای نمایش بر روی نقره نبود. بر خلاف فیلم، این کتاب توانست شخصیت جیمز، تجارب او و ضبط، کامل و کامل زندگی شهروندان انگلیسی را که در پشت خطوط ژاپنی در چین چانه زده بودند، به نمایش درآورد. به طرز شگفت انگیزی نوشته شده است، این وحشت به آرامی با تجربیات یک پسر رو به رشد و جهان، از طریق چشمان بی گناه او دیده می شود. خواندن فوق العاده آن، یک کتاب عالی است و من آن را بسیار توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
شرح زندگینامه یک پسر که از پدر و مادرش جدا شده و در چین در جنگ جهانی دوم زندانی شده است. در ابتدا، جیم را نشان می دهد که در محیط جنگی او بسیار سخت شده و با تصاویر مختلف درگیر است. این قسمت آهسته است، اما جیم، به طرز عجیب و غریبی، به دنیای مادی وابسته است. جیم پسر کوچکی است که توسط هواپیما جذاب است و این شیفتگی ادامه پیدا می کند به یک غریبه کوچولو تبدیل می شود، زیرا آن را برهنه تر می کند: واقعا یک طرفدار جنگ است. این نوع از چیزها در زمان من بود، اما بخشی از طعم ناخوشایند اما غیر متعادل این کتاب بود. شهر شانگهای به نظر می رسد یک شهر SF، ناخوشایند خیره کننده و تغییر است. Ballard ظاهرا شهرهای SF را بر اساس خاطرات خود از شانگهای نوشت و قبل از تصمیم به نوشتن چیزی واقعی، به طوری که عجیب و غریب دایره ای. هنگامی که جیم از پدر و مادرم جدا شده بود، آن را بسیار جذاب دیدم؛ یک حساب کاربری از تجربه انسانی سخت است که جالب نباشد. جمجمه زیر پوست، اساسا. این جدایی از پدر و مادرش بزرگترین تفاوت بین کتاب و تجربه Ballards خود است؛ او گفت اگر والدین در آنجا باشند، خوانندگان به سختی می فهمند که چه مقدار از آن مهم نیست که آنها در آنجا بودند. بعضی از بزرگسالان اطراف او هر وقت برای درمان یک کودک که خودشان مثل یک کودک نیستند، هر لحظه، به یک وضعیت عجیب و غریب بدون یک ذهنیت بالغ و یا نقش یک کودک شناور است. برای بسیاری از زمان در اردوگاه، زمانی که ما واقعا نمی شنویم، جیم زمان بسیار خوبی دارد، قادر به درک همه چیز اتفاق می افتد. سپس غذا شروع به فرار می کند و ما به بقایای احاطه شده توسط مرگ منتهی می شویم که جیم در ابتدا به اردو می آید. در این حالت بدون این که زندگی انسانی ارزشش را نادیده بگیرد، در چنین شرایطی چنین اتفاقی نمی افتد. این احساسات ما را با یک حالت ناراحت کننده سازش می کند. جیم این را غیر ممکن می کند که فرایند این ایده را که جنگ تمام شده است، زمانی که آن را کامل و کتاب روشن می کند که @ over @ یک چیز ساده نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب امپراتوری خورشید


 کتاب بیروت 75
 کتاب با پرنده ها
 کتاب مراسم تشییع
 کتاب کودک، سرباز و دریا
 کتاب سیمای زنی در میان جمع
 کتاب نوری که نمی توانیم ببینیم